O firmie

 

Zakład kamieniarski KAWIT jest wielopokoleniową firmą rodzinną. Nasza historia sięga 1885 roku, co poświadczają stare dyplomy Izb Rzemieślniczych i Cechów. Przetrwaliśmy różne zawieruchy historyczne, świadcząc rzetelnie nasze usługi i budując kapitał, jakim bezwzględnie jest zdobyte doświadczenie i wieloletnie zaufanie, którym obdarzyło nas kilka pokoleń klientów.

Zawsze stawialiśmy na rozwój, mając na uwadze przede wszystkim wysoką jakość naszych produktów oraz zadowolenie odbiorców. Nasza strategia w budowie wizerunku firmy oparta jest na indywidualnym podejściu do potrzeb każdego klienta. Chcemy by zamawiający poczuł się u nas jak ktoś wyjątkowy. Podczas całego procesu zamawiania towaru służymy fachowym doradztwem, zaczynając od wspólnie uzgadnianego projektu, poprzez wybór materiału, a kończąc na fachowym montażu. Wszystkie nasze działania podporządkowane są końcowemu efektowi w postaci najwyższej jakości usługi i zadowoleniu inwestorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ofercie firmy KAWIT znajdują się zarówno nagrobki, jak również elementy budowlane i wystroju wnętrz takie jak schody, parapety, blaty łazienkowe, blaty kuchenne, okładziny ścienne i podłogowe, okładziny kominkowe. Zwłaszcza branża związana z elementami małej architektury przeżywa w ostatnich latach gwałtowny rozwój. Kamień naturalny zyskuje coraz szersze zastosowanie w wystroju wnętrz domów i mieszkań, jak również w obiektach użyteczności publicznej. Piękno kamienia naturalnego oraz jego niepowtarzalność faktury i funkcjonalność sprawia, że możemy stosować go w prawie każdym miejscu, adoptując do naszych oczekiwań i wyobrażeń. Również architekci doceniają piękno kamienia, coraz chętniej stosując go już na etapie swoich projektów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Firma KAWIT posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt rodzajów kamienia importowanego z różnych zakątków świata. Są to zarówno granity, jak również marmury, kwarcyty, trawertyny, piaskowce, onyxy. Mają one różnorodną kolorystykę i strukturę umożliwiającą każdemu Klientowi wybór według jego indywidualnych potrzeb. Piękno kamieni naturalnych, ich niepowtarzalność, urok oraz nieograniczone możliwości zastosowania i łączenia z innymi materiałami, jak drewno czy szkło - sprawiają, że jest to surowiec uniwersalny, dostępny dla każdego, niosący ze sobą oryginalność i prestiż. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma KAWIT pomoże Państwu w podjęciu decyzji i dokonaniu właściwego wyboru. Obojętnie, czy zamawiają Państwo nagrobek dla swoich najbliższych, czy blaty kuchenne do swojego wymarzonego mieszkania, postaramy się wesprzeć Państwa naszą więdzą i gwarantujemy końcowe zadowolenie. Tradycja zobowiązuje.

 

 

 

Historia firmy

 

Ślusarstwo i Kowalstwo Artystyczne zarządzane przez Bernarda Witkowskiego w latach 1885-1928

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakład Kamieniarski zarządzany przez Stanisława Witkowskiego - syna Bernarda od 1928-1959

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalej zarządzany przez Andrzeja Witkowskiego - syna Stanisława od 1959-1990

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalej zarządzany przez Krystynę Witkowską od 1990r. do chwili obecnej wraz z synem Stanisławem 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                          www.kawit.com.pl

                                                                                                  120 lat tradycji jakość i zaufanie                                                                          info@kawit.pl